AMBALAJLI NAKLİYAT

ambalajlı-nakliyatAmbalajlama ve ambalajlama nakliye hizmetinin en önemli parçalarından biridir. Taşınması gereken ürünlerin kırılmalara ve hasarlara karşı korunması, ürünlere zarar gelmemesi için doğru malzemelerle ambalajlama ve paketleme yapılması gerekiyor. Merkez taşımacılık tarafından mobilyaların de montesi bulundukları yerde yapıldıktan sonra baloncuklu naylon ile paketlenmektedir. 

Ekibimiz eşyaları, mobilyaları ve ürünleri kırılma tehlikesine karşı hava kabarcıklı naylonlar, battaniyeler, koliler kullanarak muhafaza etmektedir. Koltuk, vitrin, piyano gibi hacimli eşyalar havalı naylonla ambajlanırken, ayakkabı, aksesuar, kitap gibi diğer ufak eşyalar ayrı ayrı karton kutulara konur. Kırılacak cam, tablo vb. Eşyalar havalı naylon ve kağıtla sarılıp özel mukavva kutulara yerleştirilir. Kırılma tehlikesi olan ürünler firmamız çalışanları tarafından ayrı ayrı ambalajlanır. 

Paketlenen bu ürünler çarşaflar, küçük yastıklar ve küçük kağıtlarla desteklenir. Bu sayede kutu içerisinden kırılma tehlikesi olan ürünlerin sarsılmadan taşınması sağlanır ve sürtünme, kırılma riski ortadan kaldırılır. Kırılabilen kutular ekibimiz tarafından muhakkak işaretlenerek, mekana yerleştirme sırasında da bu kutular özel olarak taşınır ve yerlerine yerleştirilir.

Yatak ve şilteler için özel olarak hazırlanmış yatak kolileri, elbiseler için yatay ve askılı yüksek boy koliler, mobilya ve beyaz eşyalar için balonlu naylon, kraft kağıdı, tırtırlı kağıt kullanılmaktadır. Ambalajlanan paketlerin taşınma süresinde zarar görmemesi için, paketler araçlara dikkatli bir şekilde yerleştirilerek sabitleştirilir.